Symantec Endpoint Protection Manager Admin Şifresi resetleme

Son kullanıcı bilgisayarlarında antivirüs koruma yazılımlarından SEPM (Symantec Endpoint Protection Manager) oldukça gelişmiş özelliklere sahip ve Sistem yöneticisi olarak tercih edebileceğiniz bir platform olabilir. Kaydet.NET ten aldığınız kurumsal mail veya kurumsal hosting hizmeti içerisinde sunduğumuz standart veya profesyonel antivirüs korumasın ek olarak her bir bilgisayara kurabileceğiniz yazılım ile, hem web ten hem de son kullancıların bilgisayarlarında bulunan USB/DVD üzerinden gelebilecek tehlikelere karşı birincil koruma görevini üstlenecek, ayrıca email ile gelebilecek tehlikelere karşı ikincil koruma görevini yapacaktır.

 

Eğer SEPM v14 admin arayüzüne erişimde şifre unutma problemi ile karşılaşırsanız aşağıdaki adımları takip ederek Symantec Endpoint Protection Manager admin şifresini kolaylıkla resetleyebilirsiniz;

 

“Papercut” geliştirdiği simplified SMTP server yazılımını kullanarak admin email adresine gönderilen link ve şifreyi, admin email adresine gitmeden görüntüleyebilirsiniz ve aksiyonu hemen sunucu üzerinden alabilirsiniz. Öncelikle yazılımı github üzerinden indirip yükleyiniz ve çalıştırınız; https://github.com/ChangemakerStudios/Papercut

 

Yazılımı çalıştırdıktan sonra SEPM admin ekranındaki şifreyi unuttum linkinden şifre talep ediniz.

 

Şifre talep etme işlemini gerçekleştirdikten hemen sonra SEPM in gönderdiği email simplified SMTP server tarafından görüntülenecek, emailde göreceğiniz gibi geçici şifreniz ve geçici şifreyi aktif etme linki olacak. Linke tıkladıktan sonra geçici şifre aktif olacak ve ardından geçici şifre ile erişerek yeni şifrenizi olşturabileceksiniz.

 

Şifre değiştirme için uygulayabileceğiniz diğer yollar bu linktedir.

Radyo Hosting Nedir?

Bugünde size radyo hosting hakkında bilgiler vereceğim..!

Radyo hosting WhmSonic Panel tarafından geliştirilen internet üzerinden radyo yayını yapmak için geliştirilen bir yazılımdır. WhmSonic internet üzerinden radyo yayını kolayca, hızlıca ve kesintisiz yayın yapmanızı kolaylaştıran bir yazılımdır. Bu yazılımı kullanabilmeniz için ya sanal (vps-vds) veya  sunucunuz olması gereklidir. Bu kontrol panel sayesinde radyo yayınınızı kaç kişinin dinlediğine kadar ayrıntıları görebilirsiniz.

WhmSonic Panel Özelliklerinden bahsedecek olursak:

  • Türkçe dahil birçok dile sahiptir.
  • Shoutcast / Winamp / Sam2 / Sam4 yazılımları sayesinde canlı yayın yapabilirsiniz.
  • AutoDJ özelliği: Size verilen panelden mp3 çalma listesini oluşturarak, bilgisayar başında olmasanız bile otomatik yayın yapabilirsiniz
  • Şarkının adını ve ismini sorunsuz ve basit bir şekilde değiştirebilirsiniz.
  • Panel tamamen özel olarak kodlanmıştır. (Ajax ve jQuery gibi)
  • Tamamen güncel canlı istatistiklerini tek tıkla görebilirsiniz.
  • HD kalitede yayın yapabilirsiniz.

Kısaca WHMSonic paneli oldukça gelişmiş, DJ lerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen radyo hosting yazılımıdır.

Daha fazla detaylar hakkında bilgi edinmek için sitemiz üzerinde bulunan canlı destek bölümünden veya telefon ile bize ulaşabilirsiniz.

cPanel Şifresi nasıl değiştirilir? cPanel nasıl bağlanılır?

cPanel Şifresini değiştirmeyi ve cPanele kısayoldan bağlanmayı bu yazımızda detayları bulabilirsiniz.

 

1. cPanel Şifresi nasıl değiştirilir?

 

cPanel Şifresnizi değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri izleyerek değiştirebilir ve cPanel hesabınıza Kaydet.NET müşteri paneline bağlanmadan direk bağlanabilirsiniz.

 

1. Adımda öncelikle Kaydet.NET anasayfasından Müşteri Paneli linkine tıklıyoruz

 

 

2. Adımda Kaydet.NET müşteri paneline giriş yapmamız gerekmekte.

3. Kaydet.NET Paneline Giriş yaptıktan sonra Hizmetler Menüsünden Hizmetlerime tıklıyoruz.

4. Açılan sayfada ilgili hizmete tıklanması gerekmekte

5 Soldaki kısayol Linklerinden Şifre Değiştirme linkine tıklıyoruz.

6. En son adımda aöılan sayfada yeni şifreyi giriyoruz ve 2. kez tekrar girerek doğruladıktan sonra değişiklikleri kaydet i tıklıyoruz.

Bu işlem tamamlandıktan sonra, cpanel e alanadi.com/cpanel şekline yani örneğimizde olduğu gibi kaydet.net/cpanel yazarak giriş yapabiliyoruz.

 

2. cPanel nasıl bağlanılır?

 

cPanel şifresi önemli bir şifredir ve kolay bir şifre ayarlamamamınızı ve güvenmediğiniz kimselere şifrenizi vermemenizi tavsiye ediyoruz. cPanel şifrenizi bilmiyorsanız dahi, kaydet.net müşteri paneline giriş yaptıktan sonra, ve ilgili hizmeti seçtikten sonra, aşağıdaki ekranda da göreceğiniz gibi “cPanel e Giriş Yap” tıklayarak herzaman şifresiz giriş yapabilirsiniz.

 

 

Email Sunucu Değişikliği

Kaydet.NET 3 Eylül 2016 itibariyle tüm sistemlerinde Email sunucu olrak Smartertools firmasının yazılımı olan Smartermail ürününe geçişi tamamlamıştır.

Smartermail email sunucu yazılımı olarak hem son kullanıcılara, hem alan adı yöneticilerine hem de sistem yöneticilerine ekstra özellikler katarak günümüz teknolojisinde email sunucudan beklenen bir çok ihtiyacı karşılamaktadır. Gelişmiş birçok özelliği bulunan Smartermail, Microsoft Exchange Email sunucu alternatifi olarak da firmaların tercih ettiği, Microsoft Exchange Email sunucu ile hemen hemen aynı özelliklere sahip fiyat ve basit yönetimiyle birçok avantaj sunan bir email sunucu yazılımdır. Bundan böyle Kaydet.NET’in tüm müşterileri Smartermail’in bütün özelliklerinden yararlanıyor olacaktır. Email sunucun sağlamış olduğu özellikleri bloğumuz üzerinden ve bilgi bankası üzerinden tüm müşterilerimize duyuruyor olacağız. Ayrıca dileyen müşterilerimiz paylaşımlı email sunucu yerine kendi email sunucularına sahip olmak isterlerse Kaydet.NET Smartertools partner’i olarak lisans satışını da gerçekleştirmektedir. Email sunucu çözümleri konusunda ihtiyacınız ne olursa olsun; ister paylaşımlı sunucuda kurumsal email hosting, isterseniz Email sunucu yazılımı ve size ait VPS/VDS veya dedicated sunucularda Email Hosting sağlayabilmekte ve dilerseniz Email sunucuların tüm yönetimini yaparak 7/24 teknik destek verebilmektedir. Kurumsal Email Hosting ve Email sunucu alternatifleri konusunda ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

cPanel LiteSpeed Kurulumu ve PHP Ayarları

cPanel Litespeed kurulumu ve php ayarları hakkında bilgiler vereceğim. Litespeed kurulumundan sonra PHP sürüm yükselticez ve PHP güvenlik ayarlarını paylaşacağım.

Litespeed Lisansı Almak İçin Lütfen BURAYA TIKLAYIN

Lisans işlemleri bittikten sonra SSH ile sunucumuza bağlanıyoruz.

Kurulum için gerekli kod;

cd /usr/src
wget http://www.litespeedtech.com/packages/cpanel/lsws_whm_plugin_install.sh
chmod 700 lsws_whm_plugin_install.sh
./lsws_whm_plugin_install.sh
rm -f lsws_whm_plugin_install.sh

Kurulum tamamlandıktan sonra Whm veya cPanel de alt tarafta Litespeed bölümüne geçerek lisansı aktif edelim. Daha sonrasında PHP sürümünü yükselticez.

Build Matching PHP Binary bölümüne giriyoruz. 5.2.17 PHP sürümünü seçip devam ediyoruz. Bu işlemlerin bitmesi sunucunuzun hızına göre değişir (Yaklaşık 30 Dk.) ve bitene kadar bekliyoruz.

PHP sürümünü yükselttikten sonra sunucumuzu Apache den Litespeed e geçiriyoruz.

Switch to LiteSpeed bölümüne gelerek NEXT diyerek devam ediyoruz ve sorunsuz bir şekilde Litespeed e geçiş sağlıyoruz.

Litespeed Apache ye göre daha çok performansa sahip olduğu için Litespeed kurmanızı öneririm.

SSH Dosya Transferi (Sunucudan Sunucuya) SCP

SSH ile dosya transferi sadece 1 koddan ibarettir. Dosyalarınızı sunucudan sunucuya göndermeniz herzaman sıkıntı olmuştur. Ama SCP ile dosya transferi çok kolay. Yapmanız gereken /home dizini üzerinde bulunan yedeğinizi tek bir kod ile sunucudan sunucuya transfer sağlayabilirsiniz.

scp /home/dosya-adı.tgz [email protected]:/home/

Bu komut ile dosyalarınız yeni sunucuya sorunsuz ve çok hızlı bir biçimde /home dizine kopyalayacaktır.